Elektryczny klucz udarowy – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Klucz udarowy elektryczny jest to narzędzie, które pomoże usprawnić pracę w profesjonalnym zakładzie samochodowym, ślusarskim, czy w przydomowym garażu. Przy pomocy tego narzędzia możliwe jest wygodne wkręcanie i wykręcanie śrub. Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie tego narzędzia.

Elektryczny czy pneumatyczny ?

Elektryczny i pneumatyczny klucz udarowy mają dokładnie to samo zastosowanie. Różnica polega przede wszystkim na tym, że klucz pneumatyczny jest bardzo profesjonalnym narzędziem. Koszty zakupu i eksploatacji takiego klucza są większe niż w przypadku klucza elektrycznego. Mimo mniejszej poręczności i większych wymiarów, klucz elektryczny może stanowić tańszą alternatywę pneumatycznego. Może być wykorzystywany w pracach stacjonarnych, np. w warsztacie samochodowym oraz w terenie, kiedy przykładowo zaistnieje potrzeba montażu rusztowań.

Podczas zakupu

Różnorodność funkcji elektrycznych kluczy udarowych dostępnych na rynku może znacząco poprawić jakość i komfort pracy. Kiedy zdecydujemy się na zakup urządzenia, warto zwrócić uwagę na umiejscowienie wahadłowego przełącznika obrotów prawo/lewo. Jeśli jest on wbudowany w rękojeść znacząco ułatwi pracę. Istotnym elementem są też szczeliny wentylacyjne – im będą większe, tym szybciej ochłodzą silnik. Dodatkowymi atutami będą wymienne szczotki oraz antypoślizgowa rękojeść.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *