Bezwładnościowy czy hydrauliczny?

Zakup nowych narzędzi nie jest prosty. Wymaga przemyślenia, o ile nie chcemy wydać pieniędzy na pierwszą zobaczoną rzecz w sklepie.

Często zdarza się też, że kupujemy elementy, które nie są nam potrzebne, ponieważ nie wiemy jak rozróżnić konkretne podgrupy urządzeń.

Aby przybliżyć Wam takową sytuację, posłużymy się przykładem. Weźmy dzisiaj rzecz mniej popularną, jak ściągacz do łożysk w ofercie http://phuabc.com.pl/sciagacze-do-lozysk. W gwoli wyjaśnienia służy on do wyciągania elementów z silników, a także samochodów, które mocowane są na trudno dostępnych pierścieniach. Ściągacze występują w dwóch zasadniczych typach. Są to narzędzia bezwładnościowe oraz hydrauliczne.

Jaki ściągacz wybrać?

Narzędzia bezwładnościowe służą do wyciągania elementów małych, więc idealnie nadadzą się do użytku domowego, ale znajdują oczywiście zastosowania bardziej profesjonalne. Ściągacze hydrauliczne uzyskują nacisk rzędu dwudziestu ton, przez co wykorzystywane są do wyciąganie większych elementów. Możliwe, że nigdy nie zdarzy się okazja, do wykorzystania ich potencjału w domu, ale w małym warsztacie samochodowym na pewno się sprawdzą.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *