Szlifierki kątowe

Szlifierki kątowe są jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi, dla których miejsce powinno się znaleźć w wyposażeniu zarówno profesjonalisty, jak i amatora prac remontowych.

Czym są szlifierki kątowe?

Są to urządzenia, których podstawowym zadaniem jest cięcie metalu. Można też z ich pomocą szlifować powierzchnie i je wygładzać.

Podział szlifierek kątowych

Urządzenia dzielą się na:

  • szlifierki jednoręczne – modele o dużo niższej mocy, mieszczącej się w granicy 500-1000 W. Montuje się na nich tarcze o mniejszych średnicach.
  • szlifierki dwuręczne – posiadają moc od 1800 do 2300 W. Używa się do nich większych tarcz.

Do drobnych, niewymagających prac remontowych najlepsze będą szlifierki o niewielkich rozmiarach i niższej mocy. Ich cena także jest odpowiednio niższa. Dwuręczne szlifierki doskonale sprawdzą się w cięciu wyjątkowo twardych materiałów i dużej grubości.

Zasady bezpieczeństwa

Szlifierki kątowe są dość niebezpiecznymi urządzeniami, więc trzeba się z nimi obchodzić wyjątkowo ostrożnie. Tarcza urządzenia nie może być w żaden sposób uszkodzona lub wyszczerbiona. Szlifierkę podczas pracy układa się w taki sposób, by pył i drobiny leciały w przeciwną stronę, niż twarz osoby obsługującej urządzenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *